אודות

טלי גפן  הוועד המנהל                   טלי גפן הצוות הבכיר                   

 

אור שלום הוא הארגון ללא מטרות רווח הגדול בישראל המטפל בילדים ונוער  בסיכון שהוצאו מבתיהם על ידי רשויות הרווחה והועברו למסגרות חוץ ביתיות עקב חוסר תפקוד הורי, התעללויות נפשיות ו/או פיזיות ו/או הזנחה. מאז 1980, מעל 35 שנים, אור שלום שם לו למטרה להעניק לילדים אלו את כל מה שנמנע מהם עד כה – הגנה מיידית, מזור לגוף ומרפא לנפש, בית חם, יד מחבקת, משפחה עוטפת וכל מה שילד זקוק לו לצורך התפתחות תקינה וסיכוי אמיתי להווה ולעתיד טובים יותר. לצורך כך נותן הארגון פתרונות טיפוליים, חינוכיים ומענה לצרכים של ילדים פגיעים במיוחד היות ופגיעתם נגרמה דווקא מאלה שהיו אמורים להגן עליהם – הוריהם ובני משפחותיהם.  לכל אורך השנים, מאז הקמתו, חותר אור שלום להרחיב את רשת המסגרות והפתרונות הטיפוליים במטרה לתת מענה למצוקה של ילדים בסיכון ללא הבדלי דת, גזע או מין, לשבור את מעגל האלימות ולסייע לילדים להחזיר את האמונה בעצמם, בסביבתם ובעולם המבוגרים.

אור שלום מטפל, נכון להיום, במעל 1300 ילדים, מגיל לידה ועד גיל 26 במגוון תוכניות ומסגרות המעניקות טיפול יחידני המותאם לצרכי הילד בכל רגע נתון. אור שלום שואף להבטיח את הרמה המקצועית הגבוהה ביותר, באמצעות מערך הדרכה ויחס גבוה של אנשי צוות לכל ילד. כך אנו מבטיחים שכל ילד יזכה בתשומת לב מירבית, טיפול איכותי ומערך שלם של טיפול והעשרה שיסייעו לו לפרוח.

פרסים וציונים לשבח

שיטת הטיפול הייחודית של אור שלום זכתה להכרה ולהוקרה כמובילה בתחום וכסמן לטיפול החוץ ביתי בישראל. אגף "ילד ונוער" במשרד הרווחה רואה את אור שלום "כארגון המוביל למען ילדים ונוער בסיכון בישראל אשר מצליח לקיים מסגרות טיפוליות משפחתיות אינטימיות" ואף רואה את הארגון "כמודל וסמן לדרכי הטיפול הרצויות גם בעתיד."

בשנת 2002 אור שלום זכה בפרס אדלר המוענק ע"י מכון אדלר למחקר וביה"ס לעבודת סוציאלית ע"ש שפל באוניברסיטת תל אביב כהוקרה על העבודה וקידום שלומם של ילדים ונוער בסיכון בישראל.

בפברואר 2010 קיבל אשכול המעונות המשפחתיים של אור שלום באילת את פרס החינוך אילת על שם דב סופר ז"ל על הישגים בתחום החינוך.

בינואר 2011 זכתה תוכנית "הבתים הטיפוליים" – אומנה טיפולית, בפרס אשלים על הקמת מרכז טיפולי להורים וילדים ועל העבודה הייחודית הנעשית עם הוריהם הטבעיים של הילדים.

באוגוסט 2013 קיבל הארגון מנשיא המדינה, מר שמעון פרס, את "אות הנשיא למתנדב" על פתרונות טיפוליים, תמיכה והענקת בית חם לילדים בסיכון.

לתרומה